Duży remont w kilku małych krokach

Jak przygotować się do łazienkowej rewolucji, aby uniknąć chaosu i remontowego bólu głowy? Najlepiej wszystko skrupulatnie zaplanować, nie bać się realizować swoich wizji i zdać się na specjalistów.

Wizualizacje od projektantekZaproś projektanta

Zatrudnienie projektanta wnętrz to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na zapoznanie się z dostępną na rynku ofertą elementów wyposażenia wnętrz czy odwiedziny w sklepach wnętrzarskich i składach budowlanych. Specjalista zaprezentuje najbardziej różnorodne opcje z uwzględnieniem tych, które są obecnie na topie. Pomoże porównać produkty, przedstawi zalety i ewentualne wady poszczególnych rozwiązań, co finalnie przyspieszy podjęcie konkretnych decyzji.

Co więcej, po profesjonalną poradę powinni zgłosić się Ci, którzy nie są pewni jaki styl im odpowiada, bądź nie potrafią sobie wyobrazić efektu końcowego. Architekt wnętrz przygotuje projekt, który będzie dokładnym odzwierciedleniem pomieszczenia po remoncie. To świetny sposób na weryfikację różnych pomysłów i wypracowania najbardziej optymalnej funkcjonalnie i wizualnie aranżacji.

Porada:

Przed remontem zastanówmy się, czy chcemy pozostać w remontowanym mieszkaniu, czy może lepiej będzie wyprowadzić się na czas najbardziej uciążliwych prac. O remoncie warto poinformować sąsiadów, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów, a także zyskać życzliwość innych mieszkańców, którzy pomogą nam mieć na oku naszych fachowców.

Wizualizacje od projektantekBądź Zosią Samosią

Jeśli za projekt zabieramy się sami, powinniśmy prześledzić aktualne magazyny, portale Internetowe i blogi wnętrzarskie, gdzie znajdziemy wiele inspiracji oraz gotowych rozwiązań. Bardzo dobrym źródłem informacji są także fora budowlane, gdzie osoby remontujące mieszkanie dzielą się swoimi doświadczeniami i problemami, niejednokrotnie zamieszczając zdjęcia poszczególnych etapów realizacji. Warto przygotować tablicę z inspiracjami, czyli tzw. „mood board”, na której zestawimy ze sobą wszystkie pomysły. W ten sposób zweryfikujemy, czy tworzą one spójną całość.

 

Wizualizacje od projektantekZnajdź profesjonalną ekipę

Nie powinniśmy rozpoczynać remontu bez kosztorysu, obejmującego wszystkie prace i potrzebne materiały oraz elementy wyposażenia. Kwota, którą wydamy jest w dużej mierze uzależniona od robocizny. Część niezbędnych prac, np. związanych ze skuwaniem starych płytek, można wykonać samodzielnie, jednakże przenoszenie instalacji hydraulicznej i podłączenie wszystkich sprzętów najlepiej powierzyć doświadczonym fachowcom. Szukając godnej zaufania ekipy warto zapytać kolegów w pracy, rodzinę i znajomych, a następnie zdecydować się na kogoś poleconego. Specjalistów możemy także szukać na portalach internetowych, skupiających fachowców. Znajdziemy na nich zdjęcia realizacji, a także opinie innych klientów.

Trzymaj się planu

Istotne, aby w trakcie realizacji projektu nie zmieniać co chwilę wcześniej podjętych decyzji. Nowe pomysły wiążą się z wydłużeniem prac remontowych, a co za tym idzie dodatkowymi kosztami. Wszystkie elementy wyceny najlepiej spisać na kartce, która będzie nas trzymać w ryzach, uświadamiając że zakup dwukrotnie droższej lampy czy wanny sprawi, że szybko przekroczymy budżet. Oprócz kosztorysu warto przygotować harmonogram prac, aby wiedzieć kiedy należy zamówić płytki czy armaturę.